Kwiatowy prezent

Jak wybrać prezent? – odwieczny problem. Co ma zrobić mężczyzna?

Kiedy potrzebujemy zrobić komuś przyjemność, zaczynamy rozglądać się za jakimś sensownym prezentem. By sprawić przyjemność, czy też wyręczyć kogoś zakupem owej rzeczy. Możemy tutaj wybierać wśród wielu rzeczy – którą dana osoba lubi. Wystarczy, że przyjrzymy się jej zainteresowaniom – i już na pewno mamy jakiś pomysł. Mimo to, mężczyznom jest znacznie trudniej. Nie jesteśmy tak kreatywni jak kobiety…

Duży problem zaczyna się, jeżeli nie znamy tej osoby – a przecież chcemy ją obdarować na tyle dobrze, by sprawić jej przyjemność. Na szczęście istnieje uniwersalny, zawsze pełen wyrazu szacunku, kurtuazji i podziękowania prezent- kwiaty. Wtedy z pomocą nam może przyjść lokalna kwiaciarnia. Mieszkam w Krakowie – dlatego wybrałem kwiaciarnię Prokwiaty – którą spokojnie mogę wam polecić. Zawsze spełnia moje oczekiwania. Jestem mężczyzną- nie znam się kompletnie, co jest odpowiednie na daną okazję. Pani z kwiaciarni wie, jak wszystko odpowiednio dobrać, by każdy odbiorca zawsze był zadowolony. A ja mam problem z głowy.

Dlaczego nie sieciowe, popularne firmy?

W codziennym życiu staram się wspierać lokalnych producentów i przedsiębiorców – i taka właśnie jest ta kwiaciarnia. Niestety, niewiele już takich zostało. Co więcej, okazuje się, że znaczna większość kwiaciarni dostępnych w internecie na polskim rynku, to kwiaciarnie należące do dużych korporacji – a tego przecież na co dzień unikam. Wiadomo, to kwestia indywidualna, jednak stajemy się uzależnieni od masowych sieciówek w jakiejkolwiek kategorii zakupów. To, co powielane, częściej spotykane wywiera u nas podświadome zaufanie. Idziemy za tłumem. Ja uważam, że nie jest to konieczne. Ktoś, kto robi to sam, od serca- nie masowo- zrobi to dużo lepiej i kompetentnej!

Przyznam również, że wybór padł na tę właśnie kwiaciarnie także dlatego, że kwiaty będą do mnie dostarczone w mniej niż 2h – co podkreślam – jest dla mnie bardzo ważne! Jestem zabieganą osobą, o wielu rzeczach zapominam, robię je na ostatnią chwilę. Więc owa kwiaciarnia wiele razy ratowała mnie z opresji.

Co sprawia, że lubię tę kwiaciarnię?

Abstrahując od samej kompetencji organizacyjnej i czasowej – kwiaciarnia, jak dla mnie – musi mieć klimat, co dokładnie jest spełnione w wypadku tej kwiaciarni. Klimat – dla jednych znaczenie dość nowoczesne i uproszczone; dla mnie oznacza, że przyjemnie jest korzystać z ich usług, doświadczać tego, jak miło traktują klienta. Nikt nie lubi być traktowany „z łaską”, skoro jest się korzyścią finansową dla kogoś. Nikt nie chce płacić komuś, kto jest dla nas niemiły. Jeżeli wejdziemy na stronę kwiaciarnia PROKWIATY, wtedy zobaczymy, że zdjęcia, które się tam znajdują są:

autentyczne bez specjalnych retuszów i innych ceregieli – kupujemy dokładnie, to co widzimy na zdjęciu (a nie zdjęcie kupione w internecie, a florysta będzie próbował dopasować to do takiego stanu lub nie…).

Jeżeli zatem kiedykolwiek będziecie w sytuacji, że będziecie wysyłać kwiaty w prezencie – i właśnie z kwiaciarni – to z czystym sumieniem mogę wam polecić właśnie ten zakład florystyczny- PROKWIATY!